2012. szeptember 2., vasárnap

Egy jó ember élettörténetének kezdete


Drága olvasóim!

Ma egy igenjeles személyről szeretnénk netktek regélni, nem másról mint az én rettegett Rüffelschwein hadnagyomról!

Sieghard von Rüffelschwein 1894 május 27.én Schweinfurtban látta meg a napvilágot. Ősi nemesi család az övé! Bár sajnos nemesi rangjukat elveszítették, amikor nagyapja, Ludwig, elkártyázta a nemesi levelet. Szó szerint, ugyanis sajnos rövidlátó volt már és véletlenül belekeverte a levelet a kártyapakliba.
Igazi porosz nevelést kapott a kis Sieghard! Minden nap csak 3 órát játszhatott, és csak is kizárólag egy készség fejlesztő játékkal a „hogyan hódítsuk meg a világot egy szelet uborkával”-val. Talán ennek is köszönhető példás szigora és hihetetlen céltudatossága! Szülei nem vesztegették tehetségét az általános iskolával, 7 évesen egyenesen katonai iskolába került. Sajnos valamilyen szerencsétlen véletlen folytán nem katonai iskolában kötött ki, hanem karton iskolába. Ott bizony mindent megtanult, amit a kartonról tudni illik! Mivel elvesztegetett imigyen 4 évet azonnal belépett a katonasághoz, ahol a puskatisztogató hadosztályhoz került! Itt egészen kellemesen érezte magát, amíg el nem jött az első világháború. Akkor aztán elküldték a hadszíntérre tankágyú pucolónak. Nagy hősiességről tett tanúbizonyságot amikor egy egész ezredet futamított meg hatalmas ágyútisztító pálcájával! 1918-ban szörnyen megijedt a hirtelen kitörő béke miatt. Ő katona volt és félt a leszereléstől, ami sajnos be is következett. A nagy gazdasági világválság elől a szobába menekült.
1938ban érkezett Magyarországra. Itt aztán azonnal felismerték tehetségét és hadnagyi ranggal a mi századunkhoz került. Meg kell említenem, hogy sokoldalúságát bizonyította azzal, hogy edzette a századunk futballcsapatát, aminek szerény személyem is tagja volt. Emlékszem az első meccsünket a parajdi sóbánya dolgozói ellen játszottuk. Parádés mérkőzés volt, mivel gól nélküli győzelmet arattunk. Mivel a játékot folyamatosan megszakította a bíró apróbb kihágások miatt, ezért a mi derék hadnagyunk bevezette az önbíráskodást. Remekül működött a rendszer csak a legtöbb meccs végére már nem maradtak épp játékosok.

Sajnálom, hogy kicsit hiányos a történetem, a hadnagy úr élettörténetét senki sem ismeri teljesen, illetve azokat a részeket nem vetettem virtuális papírra amik úgy is szerepelni fognak a naplómba. 


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése